Urology & Continence Care
Tip Print Share مشاوره بیمه

بیمه محصولات استومی کلوپلاست در ایران

بیماران استومی پس از ترخیص از بیمارستان، در تطابق با شرایط جدید خود و برای بازگشت به زندگی طبیعی با پرسش‏ها و مشکلات متعددی مواجه می‏شوند. بهره‏گیری از خدمات مشاوره یک پرستار با تجربه استومی و حمایت خانواده می‏تواند به استومیت کمک کند تا با غلبه بر این مشکلات و به تدریج همچون یک فرد عادی به زندگی طبیعی بازگردد. با این وجود هزینه تهیه محصولات استومی می‏تواند بار اقتصادی سنگینی را برای استومیت و خانواده‏اش به همراه داشته باشد و کیفیت زندگی ایشان را تحت تاثیر قرار دهد.  

خوشبختانه این مشکل قابل حل است و شما می‏توانید با استفاده از خدمات بیمه ‏های سلامت، بخش قابل توجهی از هزینه‏ های تهیه محصولات استومی را از سازمان‏های بیمه دریافت کنید.

در اینجا به مهمترین پرسش‏های شما در مورد بیمه محصولات استومی پاسخ می‏دهیم:

آیا محصولات استومی کلوپلاست تحت پوشش بیمه هستند؟

بله، همه انواع کیسه‎های استومی یک تکه و دو تکه کلوپلاست تحت پوشش سازمان‏های بیمه شامل تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح و کمیته امداد قرار دارند.

برای انجام امور بیمه استومی به کدام نشانی باید مراجعه کنم؟

شما در هر شهری که زندگی می‏کنید، برای انجام امور فوق و دریافت هزینه از بیمه، باید خودتان یا نماینده‏ای از طرف شما به اداره مربوطه در مرکز استان خود مراجعه کنید. برای کسب اطلاع از نشانی ادارت مختلف بیمه در سراسر ایران به این صفحه مراجعه یا با کلوپلاست تماس بگیرید.

چگونه می‏توانم از بیمه محصولات استومی استفاده کنم؟

1.  مدارک زیر را در یک پوشه جمع آوری کنید:

  • اصل فاکتور خرید سربرگ دار با مهر،  امضاء و تاریخ
  • گواهی پزشک با ذکر نوع کیسه و تعداد آن در ماه (طبق فرم مصوب سازمان بیمه)
  •  کپی پاتولوژی و یا شرح عمل
  •  فتوکپی و اصل دفترچه بیمار و سرپرست وی

2.  پس از آن به بخش رسیدگی به اسناد پزشکی-بخش پرداخت خسارات متفرقه در اداره مرکز استان سازمان بیمه خود مراجعه کرده و به همراه مدارک فوق در آنجا پرونده تشکیل دهید.

3.  بصورت منظم با ارائه فاکتور خرید خود به اداره بیمه در شهر خود، مبلغ تعیین شده برای هزینه را از طریق بیمه دریافت کنید.

4.  دقت نمایید که تاریخ روز فاکتورهای خرید شما با تاریخ تشکیل پرونده مطابقت داشته باشد، تا بتوانید از سهمیه‎ی کامل ماهانه استفاده منید. مثلا اگر در روز پانزدهم ماه تشکیل پرونده داده‎اید، تاریخ فاکتورهای شما هم همیشه پانزدهم ماه باشد.

چه مقدار از هزینه‏ های محصولات استومی توسط بیمه پرداخت می‏شود؟

این میزان در بیمه ‏های مختلف ممکن است متفاوت باشد. معمولا بیمه‏ها برای هر استومیت سهمیه‏ای ماهانه‏ در نظر می‏گیرند، مثلا 30 عدد کیسه یک تکه یا 15 عدد کیسه دو تکه بعلاوه 15 عدد چسب پایه برای هر ماه.

سهمیه ماهانه خود را از سازمان بیمه بپرسید.

در نهایت، با در نظر گرفتن سهمیه ماهانه و قیمت‏های مصوب، بیمه‏ های سلامت حداقل 70 درصد از هزینه ‏های واقعی شما را پرداخت می‏کنند.

آیا شرایط بیمه ثابت است یا ممکن است تغییر کند؟

بله، این شرایط ممکن است تغییر کند. سیاست کلی سازمان‏ های بیمه در ایران در این جهت است که به تدریج سهم کمتری از هزینه ‏های درمان و سلامت توسط افراد پرداخت گردد و حمایت‏های بیمه افزایش یابد.

 

 

کلوپلاست گسترۀ وسیعی از محصولات را جهت برآورده نمودن نیازهای مختلف مشتریانش در اختیار شما قرار می‌دهد. در اين صفحه می ‌توانید از طریق لینک‌های مشخص شده، جزئیات مربوط به محصولات کلوپلاست در زمینه‌های مختلف را پیدا کنید.

محصولات مراقبت از استومی کلوپلاست جهت برآورده کردن نیاز‌های شخصی استومیت هم در بیمارستان و هم در زندگی روزمره طراحی می‌شوند.

براي خريد محصولات اينجا كليك كنيد

 

آموزش یکی از ارکان اصلی کار ما است و ما در کلوپلاست آن را مقدم بر عرضه و مصرف محصولات می‏دانیم. از این رو علاوه بر برنامه‏ های جاری و همیشگی ما نظیر برگزاری سمینارهای آموزشی در مراکز درمانی یا توزیع انتشارات آموزشی در بین کادر درمانی، این بخش از سایت را نیز به این موضوع اختصاص داده ‏ایم.

در قسمت منابع آموزشی کلیه انتشارات آموزشی کلوپلاست بصورت فایل pdf در اختیار شما است، تا آن‏ها را روی کامپیوتر خود ذخیره نمایید.

همچنین در قسمت مستندات بالینی مجموعه ‏ای از موارد بالینی درمان زخم در قالب تصویر و تشریح برای مطالعه و بررسی شما قرار دارد. با دریافت عکس ‏ها و توضیحات موارد درمان شده توسط شما و همکارانتان، به ‏طور مستمر به این مجموعه افزوده می‏ گردد.

 


 

 

اطلاعات تماس

واحد فروش:

تلفن: 64844- 021

 

واحد علمي – ماركتينگ:

تلفن: 64844-021

 

اطلاعات تماس

021-64844